БРУКА: Ленче Николовска ги смести загинатите во поплавите во „жртви во борбата против режимот“!

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ Ленче Николовска успеа да го допре и пробуши дното. Во моментите кога цела држава сочуствува со жртвите во страшните поплави и невремето какво што не се памети, таа преку својот фејсбук профил цел ден пишува срамни и одвратни пораки.Без нималку сочуство, наместо да се вклучи во некоја од акциите за помош на настраданите и да апелира на солидарност, Николовска практицира некрофилија, што е вообичаено за СДСМ.
Таа на својот фејсбук профил напиша:

 
СДСМ е партија која е позната по вакви некрофилски испади. Штом намириса крв, СДСМ не размислува за граѓаните и за нивните потреби, туку се обидува најнечовечно и по секоја цена да ја критикува власта. Тоа се случуваше и додека гинеа хероите во Диво Насеље кога Шилегов пишуваше дека во Куманово „се игра КАМАЈ“, а Заев и Спасовски се сликаа селфи на местото каде гинеа хероите. Тоа се случува и денес кога службите на терен извлекуваат нови тела на трагично настраданите во страшните поплави.
Дури и од СДСМ, претерано е. Ленче, срамот за ова ќе те прати цел живот.Без нималку сочуство, наместо да се вклучи во некоја од акциите за помош на настраданите и да апелира на солидарност, Николовска практицира некрофи

Пронајдете не на следниве мрежи: