Брутално убиен маж по неколку часа од неговата веридба

Еден маж од Србија бил брутално застрелан од автоматска пушка по неколку часа откако се верил со својата девојка.Убиството се случило на паркингот пред зградата каде што се одвивала свеченоста.
Раденко Поповиќ (31) од Кач, Србија, во неделата вечерта бил брутално застрелан во заседа. По добиениот телефонскиот повик, тој се симнал пред зградата во новосадската населба Нова детелинара и бил дочекан со 15 истрели од автоматска пушка од непознат убиец.  
Тој дошол кај девојката Мате, со која се верил тој ден. Девојката е бремена во петиот месец.
– Неговата девојка стоеше и лелекаше на сет глас. Се тресев од страв кога го видов како лежи крвава на асфалтот. Влегов дома и побарав итна помош. За жал не можеше да му се помогне, изјавила сосетка.Убиството се случило на паркингот пред зградата каде што се одвивала свеченоста.

Пронајдете не на следниве мрежи: