Брз како ѓавол: BMW M235i од Tuningwerk на стазата на Нирбург

Tunningwerk верзијата од BMW M235i од неодамна ги направи првите официјални кругови на Нирбург.Своевемено германската тјунерска куќа Tuningwerk најави свое видување на BMW серија 2 односно за M235i моделот, за кој тврдеше дека ќе биде толку убедлив што ќе го засени серискиот М2 кој наскоро се очекува во Минхен.

Tunungwerk го прикажаа својот M235i и докажаа дека биле сосема во право. Автомобилот е придвижен од ист 3.0 литарски мотор турбо бензинец и ослободува 444 коњски сили и 600 Nm вртежен момент.
Еве како се тоа изгледа на стаза, погледнете и самите.Своевемено германската тјунерска куќа Tuningwerk најави свое видување на BMW серија 2 односно за M235i моделот, за кој тврдеше дека ќе биде толку у

Пронајдете не на следниве мрежи: