Бурак Јилмаз го засилува Лацио

Одличниот напаѓач на турски Галатасарај е пред трансфер во римски Лацио.Турските медиуми пренесуваат дека напаѓачот на Галатасарај, Бурак Јилмаз, наскоро би можел да го засили тимот на италијански Лацио.
28-годишниот напаѓач на екипата на Галатасарај минатата сезона го привлече целото внимание на фудбалска Европа забележувајќи фантастични натпревари во Лигата на Шампионите во дресот на Галатасарај, каде го предводеше турскиот тим до четвртфиналето постигнувајќи маестрални погодоци.
Несомнено Бурак Јилмаз е еден од најдобрите напаѓачи во светот. Ланската сезона во Лигата на Шампионите на 9 натпревари постигна фантастичен ефект постигнувајќи 8 погодоци.
Интересно е тоа што во „историјата“ на неговата фудбалска кариера, овој фудбалер има настапувано и за Бешикташ и за Фенербахче и за Галатасарај, за сите најголеми фудбалски ривали во Турција, единствено погодоци нема забележано во тимот на Фенербахче.Турските медиуми пренесуваат дека напаѓачот на Галатасарај, Бурак Јилмаз, наскоро би можел да го засили тимот на итали

Пронајдете не на следниве мрежи: