Чави: Никогаш не сум го гледал Герет Бејл

Интересна изјава на Чави Хернандез, фудбалерот на Барселона, кој вели дека никогаш не го гледал Герет Бејл како игра, ниту пак знае колкава е вредноста на трансфер пазарот на велшанецот од редовите на Тотенхем.Чави директно одговори дали Бејл има вистинска вредност од 100 милиони евра, или пак сето тоа е „додатно зголемено од медиумската моќ“.
„Не знам, никогаш не сум гледал цел натпревар во кој игра Бејл. Не сум запознаен со неговите квалитети, па неможам навистина да одговорам на тоа прашање колку има вредност и дали Реал Мадрид ја поставува вистинската цифра околу овој евентуален трансфер“ вели играчот од средниот ред на Барселона, Чави.
Чави имаше што да каже и околу новото засилување на Барселона, бразилецот Нејмар.
„Ќе биде големо засилување, приказните дека нема да се вклопи се навистина смешни, големите играчи можат еден со друг, незнам што тука е нејасно“ вели Чави.Чави директно одговори дали Бејл има вистинска вредност од 100 милиони евра, или пак сето тоа е „додатно зголеме

Пронајдете не на следниве мрежи: