Цеца: Ова се најубавите работи кои ми се случија во животот

Loading...

Мојата венчавка со Жељко е секако една од најголемите работи во мојот живот, вели фолк дивата и додава кои други случувања ги смета за најсреќни.Една од најпопуларните пејачки на Балканот, Цеца Ражнатовиќ, на прославата од 20 годишнината  од потоењето на телевизија „Пинк“ раскажала дека за оваа телевизија ја врзуваат најубави сеќавања.
Според нејзините зборови, најубавите работи во животот и се случувале токму со розовата медиумска куќа.
„Сите големи работи кои ми се случувале во животот работени се  во соработка со Пинк. Мојата венчавка со Жељко е секако една од најголемите работи во мојот живот. Потоа концертот на Маракана,  еден концерт на Ушче, па уште еден концерт на Ушче… Сето тоа го следеше Пинк. Најдоброто ги следи најдобрите“, раскажала фолк ѕвездата.
Познатата пејачка и оваа недела ќе имаме прилика да ја гледаме  на малите екрани, кога ќе се емитува третата епизода од првата сезона од музичкото шоу “Ѕвездите на Пинк“.Една од најпопуларните пејачки на Балканот, Цеца Ражнатовиќ, на прославата од 20 годишнината  од потоењето на телевизија „Пинк“ ра

loading...
Loading...