Цеца прва ѝ честитала на Сека за раѓањето на синот! Еве што напишала!

Loading...

Сека Алексиќ, денес на свет донесе син, кој заедно со сопругот Вељко, му го дадоа името Јаков.Меѓу првите, на Сека ѝ честиташе најголемата балканска фолк ѕвезда Цеца, преку Инстаграм.
„Честито раѓање на синот на мојата драга колешка Сека и нејзиниот сопруг Вељко“, напишала Цеца со фотографија од брачниот пар, со количка за бебе.
Оваа објава за 45 минути, собра повеќе од 3.000 лајкови.
Меѓу првите, на Сека ѝ честиташе најголемата балканска фолк ѕвезда Цеца, преку Инстаграм.
„Честито раѓање на синот на мојата драга ко

loading...