Челзи пред нос му го „украде“ Вилијан на Тотенхем

Челзи ја доби битката со Тотенхем и Ливерпул за потписот на Вилијан.Имаше медицински прегледи за да го засили Тотенхем, но во последен момент се реши да замине во Челзи, ова беше разврската со бразилецот Вилијан.
„Медицинските прегледи не значат ништо, играчот јасно даде дознаење дека сака во Челзи“ изјави Мурињо.
Сепак, мора да се потенцира дека токму Челзи прв пријави интерес за ангажман на бразилецот, па потоа се јавија и екипите на Тотенхем и Ливерпул.
Целосната вредност на овој трансфер е близу 32 милиони фунти.Имаше медицински прегледи за да го засили Тотенхем, но во последен момент се реши да замине во Челзи, ова беше разврск

Пронајдете не на следниве мрежи: