Челзи со сите напори се обидува да го ангажира Руни

Манчестер Јунајтед со сите сили се обидува да го задржи Вејн Руни.Вејн Руни е голема желба на раководството на Челзи, но истото веќе полека но сигурно ги губи силите во битката да го доведе на „Стемфорд Бриџ“.
Преговорите меѓу двата тима течеле како што треба, но последната понуда, според Манчестер Јунајтед е само обид за нарушување на атмосферата во тимот пред дербито меѓу двете екипи кое се игра во понеделник.
Мурињо до сега испрати две понуди, едната вредна 22, другата вредна 30 милиони фунти за Вејн Руни, но сето тоа пропадна, бидејќи Јунајтед и двете понуди ги одби.
Сепак, целата работа е во тоа што Мурињо изјави дека се дур не заврши дербито нема да испраќа никакви понуди за ангажман на Руни, португалецот го прекрши ветеното.
„Не сакам Челзи да испраќа понуди пред нашиот дуел со Манчестер Јунајтед, и мислам дека сите во клубот ќе се сложат со тоа…“ беше изјавата на Мурињо.Вејн Руни е голема желба на раководството на Челзи, но истото веќе полека но сигурно ги губи силите во битката да го д

Пронајдете не на следниве мрежи: