Червар: Металург ја има најискрената публика!

Стратегот на клупата на Металург, Лино Червар горд на своите ракометари.Екипата на Металург славеше со 23-17 над Колдинг на домашен терен во рамките од осминафиналната фаза во Лигата на Шампионите, па така нашиот претставник со плус 6 патува на реваншот во Данска.
На прес-конференцијата по натпреварот, тренерот на Металург, Лино Червар со голема благодарност до публиката која ја имаше во огромен број во арената „Борис Трајковски“.
Повеќе на спорт365Екипата на Металург славеше со 23-17 над Колдинг на домашен терен во рамките од осминафиналната фаза во Лигата на Шампионите, па така нашиот претст

Пронајдете не на следниве мрежи: