ЧЕРВАР: Металург ќе го победи Колдинг доколку реализира три клучни задачи

Прес-конференција на РК Металург пред дуелот со Колдинг во осминафиналната фаза од елитното клупско натпреварување.Во пресрет на осминафиналниот меч против Колдинг во Лигата на шампионите, тренерот Лино Червар истакна три клучни елементи за реализација и триумф на Металурзите.
Што кажа Лино Червар на прес-конференцијата прочитајте на следниот ЛИНК Во пресрет на осминафиналниот меч против Колдинг во Лигата на шампионите, тренерот Лино Червар истакна три клучни елементи за реализација и триумф

Пронајдете не на следниве мрежи: