Четворица загинати во судири во источна Украина

Четири лица загинаа во вчерашните судири меѓу украинската армија и воружените проруски сепаратисти во реонот на Доњецк во источна Украина, јави ДПА.- Судирите избувнаа додека украинската армија ја враќаше контролата над малиот аеродром во близина на градот Краматорск -изјави в.д. претседателот на Украина и претседавач на украинскиот Парламент, Олексанар Турчинов.
ДПА наведе дека се уште нема официјална потврда за бројот на жртвите, а портпартолот на сепаратистите наведе дека еден нивни припадник е повреден во престрелката.- Судирите избувнаа додека украинската армија ја враќаше контролата над малиот аеродром во близина на градот Краматорск -изјави в.д. претседат

Пронајдете не на следниве мрежи: