Чкембари на дербито Пелистер – Вардар

Покрај инцидентите кои се случија пред неколку дена, ова дерби ќе биде запаметено и по спектаклот на навивачката група чкембари.
Тие отсекогаш знаеле како да навиваат, па со своето навивање,  димнијадата, баклијадата, новите знамиња, придонесоа за вистинско дерби. 
На ова дерби фалеа само комити.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Покрај инцидентите кои се случија пред неколку дена, ова дерби ќе биде запаметено и по спектаклот на навивачката група

Пронајдете не на следниве мрежи: