„Црвената фурија“ пристигна во Скопје

„Црвената фурија“ пристигна во Скопје Фудбалерите на моќната Шпанија вчера доцна попладне пристигнаа во Скопје во пресрет на натпреварот кој „Црвената фурија“ ќе го одигра со Македонија, утревечер во 20:45 часот на арената „Филип Втори“, а во рамки на 6. коло во квалификациите Светското првенство.Фудбалерите на моќната Шпанија вчера доцна попладне пристигнаа во Скопје во пресрет на натпреварот кој „Црвената фурија“ ќе го одигра с

Пронајдете не на следниве мрежи: