Чудна ситуација се случува во Вардар

Интересна ситуација, по малку и чудна се случува во таборот на Вардар на дербито со Металург. Поранешниот тренер и миленик на навивачите на Вардар, Веселин Вујовиќ е на трибините, како гостин на „црвено-црните“, а спонзорот на Вардар Сергеј Самсоненко е во улога на тренер и од клупата го предводи македонскиот шампион против лутиот ривал.

Официјално во записник тренер на Вардар е Андон Бошковски, но крај теренот е поинаква ситуацијата.
Самсоненко диктира, крои тактика и го води тимот. Иако необична, засега комбинацијата со рускиот „споственик“ на РК Вардар како кормилар на тимот успева. Вардар по првиот дел водеше со 5 гола разлика, 14-9, а во тек е и второто полувреме.Поранешниот тренер и миленик на навивачите на Вардар, Веселин Вујовиќ е на трибините, како гостин на „црвено-црните“, а спонзорот на Ва

Пронајдете не на следниве мрежи: