Чудо во Лудогорец: Дефанзивен играч одбрани два пенали и го однесе својот тим во Лигата на шампионите!

Бугарскиот фудбалски клуб Лудогорец е последниот учесник во Лигата на шампионите. Тие беа подобри при изведувањето на пенали и по големата драма успешно ја совладаа Стеауа со 6:5.Јунакот на бугарскиот тим беше Козмин Моци, дефанзивниот играч кој застана да го брани голот во продолженијата и кој успешно одбрани два пенали!
Домашниот голман Стојанов доби црвен картон во 119. минута и 29-годишниот Моци застана на голот бидејќи тренерот на Лудогорец немаше право на замени.
Моци најпрво реализираше еден пенал, а потоа одбрани два удари од белата точка.Јунакот на бугарскиот тим беше Козмин Моци, дефанзивниот играч кој застана да го брани голот во продолженијата и кој успешно одбрани два пенали!

Пронајдете не на следниве мрежи: