Дали Барселона е пред елиминација?

Екипата на Барселона одигра лош прв четврт-финален натпревар. Таа загуби на гостувањето кај Р.Н.Ловен, со резултат 31:38 (14:22), а во еден момент губеше и со 11 гола разлика, 19:30.Останува да видиме дали овој тим на Барселона е кадарен да надокнади негатива од седум гола на реваншот, кој се игра идната сабота. Да не заборавиме, Р.Н.Ловен е водечка екипа во Бундес-лигата и тоа е тимот што пред неколку дена го надигра и големиот Кил.
Уве Генсхајмер постигна дури 14 гола, а Ландин скроти 17 удари. Кај Барселона најдобар беше Кире Лазаров, со 10 постигнати гола, седум од пенал.
РК МеталургОстанува да видиме дали овој тим на Барселона е кадарен да надокнади негатива од седум гола на реваншот, кој се игра идната сабота. Да не заборавим

Пронајдете не на следниве мрежи: