ДАЛИ ВИ ТЕКНУВА НА НЕГО? – Погледнете како изгледа денес детето од серијата „Пријатели“

Loading...

Кол Спрус (22), по улогата во серијата „Пријатели“ глумеше и во една Дизни серија со која заедно со својот брат близнак стана најплатеното дете во Америка, во 2010 година.Дали се сеќавате на детето кое го глумеше синот на Рос во серијата „Пријатели“?
Додека фановите на култната хумористична серија ширум светот слават 20 години од почетокот на прикажувањето на популарната серија, време е да се присетиме и на слаткото синооко детенце Бен, кој го глумеше синот на Рос Гелер од 2000 до 2002 година.
По улогата во „Пријатели“, тој глумеше во серијата „The suite life of Zack and Cody/The suite life on deck“, каде што се појави заедно со неговио брат близнак Дилан.

Браќата заработувале по 40.000 долари од секоја снимена епизода.
Кол денеска студира архитектура на Универзитетот во Њујорк, како и неговиот брат Дилан, кој одбра да учи дизајнирање на компјутерски игри.

Self portraits pic.twitter.com/V75Xi3BnuM
— Cole M. Sprouse (@colesprouse) August 2, 2014
Дали се сеќавате на детето кое го глумеше синот на Рос во серијата „Пријатели“?
Додека фановите на култната хумористична серија

loading...
Loading...