Дани Алвеш во ПСЖ?!

Дефанзивецот од редовите на каталонскиот тим е пред трансфер во француски Париз Сент Жермен.Француски „Л’Екип“ пренесува дека тимот на ПСЖ подготвува понуда за ангажман на бразилскиот интернационалец од редовите на Барселона, Дани Алвеш.
Барселона правеше обиди да го доведе во своите редови Тиаго Силва, бразилскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, најголем лобист за тоа беше токму Дани Алвеш кој упатуваше серија на позитивни коментари за Силва.
Овој пат ситуацијата е обратна, сега Тиаго Силва има огромна желба да игра со својот сонароник Дани Алвеш.
Доколку не биде ништо од овој трансфер, тимот на ПСЖ своите напори ќе ги насочи кон ангажман на Бакари Сања од Арсенал или Меју Дебуши од Њукасл.Француски „Л’Екип“ пренесува дека тимот на ПСЖ подготвува понуда за ангажман на бразилскиот интернац

Пронајдете не на следниве мрежи: