Дарко Станиќ за српски „Курир“: Дон Корлеоне, најголем проблем во македонскиот ракомет

Српскиот ракометен голман од екипата на Металург, Дарко Станиќ, за српски „Курир“ вели дека најголемиот проблем во македонскиот ракомет му е фамилијата Начевски.„Начевски е позната ракометна фамилија во Македонија. Овде се нарекуваат Дон Корлеоне. Тоа кажува се. Многу се влијателни, но нема потреба да ја шириме приказната сега“ вели Станиќ во интервјуто за српски „Курир“.
Инаку, голманот на екипата на Металург, имаше вербален дуел со судијата Славе Николов, кој го исклучи од мечот од финалето на турнирот во Струга.
Славе Николов инаку суди во пар со Ѓорѓи Начевски, син на нашиот поранешен меѓународен судија Драган Начевски и внук на Маријан Начевски кој е генерален секретар на СЕХА лигата.
Инаку, екипата на Металург преку соопштение до целата спортска јавност, излезе со став дека целосно застанува во заштита на својот член и еден од најдобрите светски голмани, и надополнува дека од инцидентот во финалето на турнирот во Струга се прави „случај“ со драматични размери.
Извор: republika.mk„Начевски е позната ракометна фамилија во Македонија. Овде се нарекуваат Дон Корлеоне. Тоа кажува се. Многу се в

Пронајдете не на следниве мрежи: