Давид Бабунски на „Facebook“: Премногу сум среќен поради победата!!!

Младиот и талентиран фудбалер на Барселона „Б“, сепак не доби шанса од селекторот на нашата фудбалска репрезентација, Чедомир Јаневски, на мечот против Велс, па натпреварот го проследи од клупата за резервни фудбалери.Давид Бабунски на „Фејсбук“ објави фотографија од својот национален дрес и меѓудругото напиша…
„Среќен сум поради победата над Велс. Одлично искуство!“.Давид Бабунски на „Фејсбук“ објави фотографија од својот национален дрес и меѓудругото напиша…
„Среќен сум поради побед

Пронајдете не на следниве мрежи: