Дебакл на Лацио во Сиена

Фудбалерите на Сиена убедливо го поразија Лацио со 3:0 во последниот натпревар од 25.коло во Серија А.

Предводник на Сиена во победата беше Емегхара кој постигна два гола, во седмата и 61.минута, а еден гол даде Розина во 23.минута. Сиена со оваа победа успеа да побегне од последното место во лигата, на кое сега се наоѓа Палермо. Лацио со 44 бодови остана на делба на третата позиција заедно со Милан. Лацио во следното коло ќе ја пречека Пескара, а Сиена ќе му гостува на Јувентус.
Макфакс
Фудбалерите на Сиена убедливо го поразија Лацио со 3:0 во последниот натпревар од 25.коло во С

Пронајдете не на следниве мрежи: