Дел Пиеро: Јуве засекогаш во моето срце!!!

Легендата на италијанскиот калчолигаш Јувентус, вели дека овој тим ќе биде засекогаш во неговото срце и дека е горд што го носел дресот на популарните „Бјанконери“.Навивачите на Јувентус го обожаваат, идол е на многу љубители на фудбалот, фудбалска легенда на италијанскиот калчолигаш Јувентус, легенда која сеуште се слави меѓу огромниот број на фанови на овој тим, Алесандро Дел Пиеро.
„Тешко ми е да објаснам колку сум исполнет што навивачите на Јувентус и понатаму ме обожаваат“ вели Дел Пиеро.
Дел Пиеро вели дека е горд на секој момент поминат во дресот на Јувентус, надополнува дека е невозможно да се биде не-емотивен кога некаде сте поминале цели 19 години.
„Горд сум на секој момент кој го поминав како „Бјанконеро“, невозможно е да не се биде емотивно поврзан кога некаде сте поминале 19 прекрасни години“ надополни легендата на екипата на Јувентус.Навивачите на Јувентус го обожаваат, идол е на многу љубители на фудбалот, фудбалска легенда на италијанскиот калчолиг

Пронајдете не на следниве мрежи: