Денес пронашол мајка и ќерка живи, заглавени во кал во Сингелиќ

Четири дена по невремето, Бесим Весели денеска пронајде мајка и ќерка живи во кал и успеа да ги спаси во скопската населба Сингелиќ, објави Алсат-М.
Во саботата кога се случи невремето калта ги „заробила“ мајката и 4-годишната ќерка, а денеска нив ги нашол Весели кој успеал да ги спаси и тие се пренесени на болница. Пронајдените, најверојатно од голем шок и стрес не биле во состојба да зборуваат, но се претпоставува дека се од Албанија. Името на мајката не е познато, а девојчето се вика Венера.
Невремето кое во саботата го зафати Скопје зеде 22 животи.

 

Во саботата кога се случи невремето калта ги „заробила“ мајката и 4-годишната ќерка, а денеска нив ги нашол Ве

Пронајдете не на следниве мрежи: