Денеска следува кратка, но силна бура

Loading...

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.Попладне само на крајниот исток ќе има услови за краткотрајна нестабилност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието повремено ќе засилува.
Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 30 до 38  степени.
Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со повремено засилен ветер понекаде во Скопската котлина. Утринската температура ќе се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 36 степени.
До вторник ќе преовладува стабилно време со слаб до умерен долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Од среда повторно во попладневните часови времето ќе биде нестабилно.Попладне само на крајниот исток ќе има услови за краткотрајна нестабилност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој долж Повардарието повремено ќе

loading...