Џенсон Батон кажа „ДА“

Loading...

Автомобилистот Џенсон Батон и убавата Џесика Мичибата го кажаа судбоносното да.Автомобилистот и  манекенката се венчаа на Хаваите, пренесуваат англиските медиуми.
Батон кој и натаму вози за тимот на Мекларен со Џесика е во врска од 2008-та година.
„Среќна Нова година од господин и госпоѓа Батон“, напипа 34-годишниот Батон на својот Твитер.
На британскиот возач претстојната сезона ќе му биде 16-та по ред во кариерата, а воведната трка оваа година ќе ја вози во март, во Австралија.Автомобилистот и  манекенката се венчаа на Хаваите, пренесуваат англиските медиуми.
Батон кој и натаму вози за тимот на Мекларен со Џе

loading...
Loading...