Десет лица загинаа во автобуска несреќа што се случи во Непал

Најмалку десет лица загинаа и 30 се повредени во директен судир на два автобуси на главен пат во Непал, јавија светските медиуми, повикувајќи се на локалната полиција.Меѓу повредените 12 се во критична состојба.
Според првичните информации од истрагата едниот од автобусите се движел со поголема брзина од дозволената и загубил контрола. Возачот избегал од месотот на несреќата.Меѓу повредените 12 се во критична состојба.
Според првичните информации од истрагата едниот од автобусите се движел со поголема брзина од

Пронајдете не на следниве мрежи: