Дете повредено во сообраќајка во гостиварско,возачот во бегство

Loading...

На крстосница помеѓу патот за с.Стар Балиндол и с.Старо Чајле-Гостивар, вчера се случила тешка сообраќајна незгода.Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во седум годишно дете од с.Старо Чајле-Гостивар и го напуштил местото на настанот.

По незгодата детето е однесено во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани тешки телесни повреди (фрактура на десна потколеница) и по укажаната лекарска помош е препратена на Клинички центар Скопје за понатамошно лекување.
Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Гостивар.Патничко моторно возило непозната марка и регистарски ознаки управувано од засега непознат возач удрило во седум годишно дете од с.Старо Чајле-Гост

loading...