Дете прегазено во Куманово, пренесено во Клинички центар

Loading...

Десет годишно дете е прегазено од автомобил вчера вечерта околу 20 часот на улицата „Доне Божинов“ во Куманово.Автомобил „Опел“ управуван од 30 годишниот кумановец Т.О. удрил во детето кое се здобило со тешки повреди.
По укажаната лекарска помош во кумановската болница, детето е пренесено во Клиничкиот центар во Скопје.
Екипи на полицијата извршиле увид на местото на несреќата.Автомобил „Опел“ управуван од 30 годишниот кумановец Т.О. удрил во детето кое се здобило со тешки повреди.
По укажаната лекарск

loading...