Девојка е избодена со нож во стомакот

Полицијата го уапси Радоица Д. (25), поради сомнеж дека во Сурчин ја повреди Маризела Г. (28).Девојката се здобила со тешки повреди на стомакот и пренесена е во болницата во Земун.
Веднаш по пријавата на случајот, полицијата го уапси напаѓачот, а мотивот за напад се` уште се утврдува.Девојката се здобила со тешки повреди на стомакот и пренесена е во болницата во Земун.
Веднаш по пријавата на случајот, полицијата го уапси

Пронајдете не на следниве мрежи: