Ди Мариа, Коентрао, Кака, Игуаин заминуваат од Реал Мадрид

Според информациите кои ги пренесуваат шпанските медиуми, се вели дека наведените фудбалери на Реал Мадрид ќе го напуштат тимот поради тоа што новиот тренер на „кралскиот клуб“ едноставно не сака да смета на нив.
Есиен и Карваљо си заминаа, според неофицијалните информации најверојатно уште најмалку четворица фудбалери на Реал Мадрид ќе си заминат од тимот, станува збор за Ди Мариа, Коентрао, Кака и Игуаин.
Ди Мариа веќе е понуден на англискиот премиерлигаш Тотенхем, понатаму Коентрао најверојатно би се преселил во Монако, со бразилецот Кака сеуште е отворено прашањето бидејќи се чини проблем има околу платата која ја заработува во Реал Мадрид, а на овој список се најде и Гонзало Игуаин, тренерот на Арсенал, Арсен Венгер е подготвен да издвои 25 милиони евра за овој напаѓач.Според информациите кои ги пренесуваат шпанските медиуми, се вели дека наведените фудбалери на Реал Мадрид ќе го напуш

Пронајдете не на следниве мрежи: