Ди Марија: Роналдо е причината поради која играв за Реал Мадрид

„Во Реал Мадрид бев поради тоа што сум пријател со Роналдо. Се преселив на најдобар начин, со освојувањето на титулата во Лигата на шампионите“, рече Ди Марија.„Благодарен сум му на Манчестер Јунајтед што одговори на понудата на мојот клуб и чест ми е што ова е најскапата фудбалска зделка во Англија на сите времиња“, додаде тој.
„Во ова првенство се форсира подготовката, додека во Шпанија акцентот е на фудбалот. Ван Гал ми порача да се прилагодам на Англија“, заклучи Аргентинецот за британските медиуми.„Благодарен сум му на Манчестер Јунајтед што одговори на понудата на мојот клуб и чест ми е што ова е најскапата фудбалска зделка во Англија

Пронајдете не на следниве мрежи: