Ди Марија се поздрави со мадриѓаните – Се сели на „Олд Трафорд!

Анчелоти потврди за заминувањето на аргентинецот.
 Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти истакна дека Анхел Ди Марија е блиску до заминување од мадридскиот тим, a обелодени дека германецот Кедира останува во тимот.
Италијанскиот стратег не сакаше да открие каде репрезентативецот на „Гаучосите“ ќе ја продолжи кариерата, но веќе се е познато дека неговата следна дестинација е Манчестер јунајтед.
За повеќе информации прочитајте на sport365.mkТренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти истакна дека Анхел Ди Марија е блиску до заминување од мадридскиот тим, a обелодени дека германецот Кедира

Пронајдете не на следниве мрежи: