Дибиров: Не гледав ништо, но полека видот ми се врати

Еден од најдобрите играчи на Вардар, Тимур Дибиров по повредата на окото се рехабилитира во својот дом. Како што информираат на официјалниот сајт на клубот, првичните проценки се дека паузата ќе трае три недели. Дибиров се чуствува одлично но жали што нема да може да им се реваншира на германците во Хамбург.
 – „Тоа што ми се случи воопшто не е убаво, но ова е спорт и нормално е да се случуваат вакви работи. Во првите моменти не гледав ништо и тоа многу ме загрижи, но кога почна да делува терапијата, видот полека ми се врати во нормала…
Повеќе на: sport365.mk Како што информираат на официјалниот сајт на клубот, првичните проценки се дека паузата ќе трае три недели. Дибиров се чуствува одлично но жа

Пронајдете не на следниве мрежи: