Жените полудеа: Диетата „змија“ симнува 5 килограми за 4 дена

Експерт од Канада советува дека секој кој сака да изгуби некој килограми треба да ја држи оваа диета која лечи и од дијабетис и херпес.

Жените полудеа: Диетата „змија“ симнува 5 килограми за 4 дена

Робинсон тврди дека диетата „змија“ ќе го смени сето она што мислевте дека знаете за исхраната и што може да го направи човечкото тело.
Овој тип на исхрана значи дека на човекот му треба јадење како змија, чии оброци главно се состојат од масти и протеини

Исто така, уште една важна точка е – змијата по оброкот прави пауза од 22 часа!
Пред да започнете со оваа диета, треба да поминете 48-часовна програма во која единственото нешто што го внесувате во вашето тело е таканаречениот змиски сок.

Овој напиток се прави од едно литро вода и две лажици розева сол (хималајска) и две лажици замена за сол, а ова се пие со цел да се ослободи телото од токсини и зависност од шеќер.
Робинсон тврди дека од овој пијалок може и да повратите, но тоа само значи дека телото се чисти од токсини.

Со оваа диета се слабее и до 5 килограми за 4 дена.
-Не се работи за никаква наука, гладувањето од 48 часа и потоа јадење на секои 22 часа ќе ве доведе до исцрпеност, но губите тежина поради внесување на мал број калории, но силата ќе се врати веднаш штом ќе јадете, вели експерт во оваа област.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.