Дмитриј Песков: „Јазикот да си го прегризете, Путин нема рак“

Loading...

Денеска, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков ги демантираше пишувањата на странските медиуми дека рускиот претседател, Владимир Путин има рак.Денеска, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков ги демантираше пишувањата на странските медиуми дека рускиот претседател, Владимир Путин има рак.
– Јазикот да си го прегризете. Се е во ред, изјавил Песков, како што пренесува ТАСС.
Американскиот „Њујорк пост“ на 24 октомври објави вест повикувајќи се на неименуван извор, дека Путин има рак на панкреасот и оти наводно го лекува лекар од поранешната Источна Германија кого Путин го запознал додека за служел во Дрезден во КГБ.Денеска, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков ги демантираше пишувањата на странските медиуми дека рускиот претседател, Владимир Путин има рак.

loading...
Loading...