Дневен хороскоп 19.08.2013

Loading...

Еве што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Бидејќи по природа сте перфекционисти, постојано сте незадоволни од постигнатото и се стремите кон повисока цел, што може да биде и добро и лошо. Најдобро би било да се свртите кон своето хоби, за да се олабавите. Пожелна е физичка активност, макар тоа да е и пешачење. Бик Биковите уживаат во удобноста и се здружуваат со луѓе со слични интереси. Фантастично се чувствуваат, па токм затоа се прилагодливи и пресретливи. Бидејќи се толку мили, никој не може да им одолее. Или сте во фаза на ново вљубување, или во фаза на смирување. За што и да се работи –не е лошо. Близнаци Не сте објективни во поглед на личните интереси. Партнерот постојано го анализирате, барајќи и најмал повод да се скарате со него. Ако не ви одговара, прашајте се дали моше да направите нешти за да ја поправите врската, или одлучете се да се смените себеси. Се е подобро од моменталната неизвесност.
Прочитајте за останатите хороскопски знаци на TZM.mkОвен Бидејќи по природа сте перфекционисти, постојано сте незадоволни од постигнатото и се стремите кон повисока цел, што мо

loading...
Loading...