Дневен хороскоп за 01.03.2017: Бикот ќе има среќа во љубовта, Вагата збунета, Јарецот среќен

Loading...

Бикот ќе има среќа во љубовта, Вагата збунета, Јарецот среќен…ОВЕН
Работа: Не смеете да бидете вознемирени поради работата. Голем организатор сте и сите очекуваат од ва да бидете стабилни. Избегнувајте ризични вложувања.
Љубов: Големи промени во врската. Убаво познанство со личност од сферата на политиката.
Здравје: Кивавица
БИК
Работа: Одличен ден. Иако околу вас е хаос и неодреденост, за многу може да биде работен почеток кој ветува. Парите ќе ви стигнат преку женска личност во знакот на Лав или Рак.
Љубов: Биковите родени во првата декада ќе имаат среќа во љубовта денс.
Здравје: Солидно
БЛИЗНАЦИ
Работа: Ова е ден кога немате сила, почекајте друг ден.
Љубов: Имате убав однос со партнерот. За слободните старата љубов може повторно да затропа на врата.
Здравје: Се грижите за своето семејство. Уживате во топлината на домот.

РАК
Работа: Ќе успеете да се опуштите. Искористете го краткиот одмор да ги наполните батериите, пред вас е ден полн со предизвици и изненадувања.
Љубов: Пријалите и љубовта се заслужни за состојбата на среќа и убавиот изглед.
Здравје: Склони сте на дебелеење, затоа внимавајте на исхраната.
ЛАВ
Работа: Ова е ваш ден. Не сте очекувале дека некои работи ќе тргнат во тој тек но имате среќа, како и секогаш. Голем прилив на пари денес. Помош од личност во знакот на Риби.
Љубов: Расположениот Лав како и секогаш има среќа во љубовта. Големи шанси за создавање потомство. Ѕвездите се на ваша страна.
Здравје: Чувајте се од претераното опуштање.
ДЕВИЦА
Работа: Мора да се борите на работното место. Бидете внимателни, не ви мислат сите добро како што се надевавте. Конфликт со Риба или Стрелец.
Љубов: Обратете повеќе внимание на партнерот, преокупираноста на работа лошо влијае на љубовниот живот.
Здравје: Нервоза

ВАГА
Работа: Пред вас е интересен ден. Се чувствувате одлично и како секогаш сакате таа среќа да ја поделите со другите. Среќа е што имате одлични соработници кои ви помагаат на многу полиња.
Љубов:Имате среќа во љубовта. Омилени сте помеѓу припадниците на спротивниот пол.
Здравје: Дишните органи.
ШКОРПИЈА
Работа: Препуштете се на сонувањето. Идеите доаѓаат сами по себе. Добро запомнете ги за идните проекти. Ќе ви послужат во најскоро време.
Љубов: Повеќе сте расположени за пријателите отколку за партнерот. Уморни сте од се.
Здравје: Настинка
СТРЕЛЕЦ
Работа: Денес сте работник број еден. Амбиентот во кој работите е скоро совршен. Позитивно влијае на вас. Идеите ги претворате во дело. Браво!
Љубов: Полни сте со енергија и расположени за авантура.
Здравје: Солидно

ЈАРЕЦ
Работа: Успешно ја започнувате енергијата на новиот ден, без оглед на многубројните промени во вашиот живот. Соработувајте со Бикот.
Љубов: Имате добра енергија и на емотивното поле, па денот ќе го поминете со личноста која што ја сакате. Обратете внимание на една шармантна Девица.
Здравје: Синусите ви се болна точка.
ВОДОЛИЈА
Работа: Брзо и вешто ги донесувате одлуките, но брзината на развјот во настаните одговара на вашиот темперамент. Се советува акција и превземање. Соработка со Лав или Рак.
Љубов: Сакате да бидете во друштво на добри пријатели и позитивни луѓе.
Здравје: Чувство на олеснување по периодот на напнатост.
РИБИ
Работа: Успех во работата но склони сте на неочекувано трошење. Многу размислувате за работите од минатото, оставете ги зад себе, пред вас се нови успеси.
Љубов: Тага поради празнината што ја чувствувате поради неодамнешни настани.
Здравје: Стопалата.ОВЕН
Работа: Не смеете да бидете вознемирени поради работата. Голем организатор сте и сите очекуваат од ва да бидете стабилни. Избегнувајте

loading...