Дневен хороскоп за 04.03.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 04.03.2014Овен
Признавањето на личните вредности е тоа што најмногу ви треба во моментов, а денес можете тоа лесно да го постигнете ако го послушате својот внатрешен глас и ако тргнете по патот од кој до сега се плашевте. Само храбро напред
Бик
Обидете се да му одолеете на искушението да запливате во некои свои идеи, туку концентрирајте се на работата, претставете го својот случај на вашите претпоставени и успехот нема да ви избега. Преговарањето ви оди од рака, па искористете ги тие предности.
Близнаци
Ако одлучите да ги следите инстинктите, тие нема да ве изневерат.Денеска се ви оди од рака, па затоа бидете дарежливи со колегите кои им се спротивставуваат на вашите идеи и немојте да ја злоупотребувате вашата победа.

 
Рак
Емотивните промени и турбуленции не само што се на повидок, туку се случуваат точно денеска. Ќе ги смените и секојдневните навики и навиките кои веќе ви станаа рутина на работа и кои ви се досадни за вашите стандарди.
Лав
Можеби невообичаено за вас, но денес подобро ќе функционирате со тивок и таинствен пристап кој ќе резултира со исполнување на вашите планови. Навикнете се на овој вид на однесување, потребен ви е во блиска иднина.
Девица
Ова е добар ден за воспоставување психичка рамнотежа со невообичаен метод како што е утринска прошетка или џогирање, а сами ќе си бидете одговорни доколку одлучите да го потрошите на празни дружби со колегите или некои површни познаници.

 
Вага
Декларативната поддршка на вашите планови претворете ја во вистинска, опиплива поддршка која може да ви ја донесе толку посакуваната побарувачка за вашите услуги, па затоа памет во глава и не ги испуштајте можностите кои ви се пружаат.
Скорпија
Само полека, неможете да ги исполните сите соништа во ист момент, сепак ќе морате да одите чекор по чекор. Во оваа шема на однесување се снаоѓате доста добро, па немојте да се мислите ниту час, туку прифатете ја првата понуда од странство.
Стрелец
Колку време и да потрошивте на планирање на вистинскиот пат, денес ќе сфатите колку алтернативни патишта постојат и можности кои можете да ги истражите на свој посебен начин, носејќи и на околината идеи и знаење.

 
Јарец
Кодот на денешниот ден е- не толку неподнослив. Ќе морате да си ја извршите секојдневната рутина, но тоа овој пат ќе биде фигуративно, затоа што вашето тело ќе биде потполно одвоено од вашите мисли. Потрудете се да ја поправите очигледната грешка.
Водолија
Денеска е совршен ден за чистење, како реално така и фигуративно. Затоа, засукајте ги ракавите и почнете со решавање на ситуациите кои веќе подолго време стојат неодговорени. Се препорачува внимателен пристап, но ако има потреба слободно потфрлете.
Риби
Компликациите на работното место се предизвикани исклучиво од вашиот детален пристап за нештата кои имаат врска со работата на било кој начин. Помирете се со фактот дека не сте први во тоа што го работите и животот ќе ви биде поедноставен.Овен
Признавањето на личните вредности е тоа што најмногу ви треба во моментов, а денес можете тоа лесно да го постигнете

loading...
Loading...