Дневен хороскоп за 04.10.2013

Loading...

Дневен хороскоп !Овен
Благодарение на позитивната енергија, нижете успеси. Ќе бидете во ситуација да донесувате брзи и исправни одлуки. Сепак, пожелно е да го намалите темпото и да бидете внимателни, ако не сакате да имате конфликти со околината. Дистанцирајте се од партнерот.
Бик
Потрудете се да бидете помалку посесивни и љубоморни, со тие особини на партнерот почнавте да му одите на нерви. Насочете се кон креативната работа ако сакате да ја исфрлите негативната енергија од себе. Денот е поволен за забава, уметност и уживање во романтика.
Близнаци
Иако не наидувате на поддршка од соработниците, тоа најмалку ви пречи да работите. Резултатите се видливи, но постои можност некој да ве изнервира, избегнувајте озборувања. Не внимавате на храната, а тоа може да донесе сериозни здравствени проблеми.

 
Рак
Бидејќи поседувате премногу енергија, искористете ја на адекватен начин. За почеток, учете да ги креирате односите со околината. Бидете подготвени да исполните туѓи желби. Во фаза сте на донесување важни одлуки, бидете сериозни.
Лав
Околината ве оптоварува со глупости, не знаејќи притоа дека сте во полоша позиција од нив. Виновни сте сами, бидејќи не умеете да покажете колку ви е тешко. Да се биде горд има своја цена. Насочете се кон уметноста.
Девица
Бидејќи упорно настојувате од другите да го добивате она што не се во состојба да ви го дадат, расправиите се неминовни. Затоа, се советува внимание, и тоа не само кога зборовите се во прашање. Потрудете се смирено да им приоѓате на актуелните проблеми.

 
Вага
Доволно беше озборување и скриени игри. Се повлекувате во својот свет, па на мир ја анализирате ситуацијата. Соберете сила за нови победи кои ве очекуваат за неколку дена. Тогаш ќе ги решите проблемите врзани за работата и семејството.
Шкорпија
Се чувствувате загрозено, а и самите не знаете за што станува збор. Потрудете се да го решите проблемот додека не станал премногу сериозен. Очекувајте поддршка од пријателите, но и понуда да отпатувате некаде. Прифатете ги сите варијанти.
Стрелец
Не сте во форма. Причини за депресивната состојба има колку што сакате. Еден од најважните е здравствениот проблем за кој сте врзани. Некој се труди да ве утеши, но тоа тешко му поаѓа од рака. Премногу сте горди за да прифатите нечии сугестии.

 
Јарец
Се држите до девизата дека не сте толку богати за да купувате евтино. Цел ден се одвива во знакот на системот на вредности и преиспитувања. Можеби купувањето е начин да се компензира незадоволството. Очекувајте финансиска добивка.
Водолија
Бидејќи сте опкружени со лаги, веќе навикнавте на нив, па необично ви е кога некој ви ја говори вистината. Партнерот е првиот осомничен за неискреното однесување. бидејќи не му верувате, а довербата е главен предуслов за нормална врска.
Риби
Својот доминантен став ќе го наметнете на околината. Бидејќи не сте доволно убедливи на околината, не надевајте се на успех. Коригирајте го однесувањето и постапете во согласност со своите можности и способности. разговарајте со партнерот.Овен
Благодарение на позитивната енергија, нижете успеси. Ќе бидете во ситуација да донесувате брзи и исправни одлуки. Сеп

loading...
Loading...