Дневен хороскоп за 05.03.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 05.03.2014Овен
Убав ден, во кој овенот не е чудно да го занемари одморот и да се фокусира на бизнис заедницата за средби со партнери од работа или со влијателни личности, за да дискутираат прашања на идни проекти.
Бик
Денот е профитабилен, носи успеси на патниците по работа и создава предуслови за преземање на нови надлежности во деловната сфера. Веќе голем дел од зодијачкиот знак имаат конкретни планови за продолжување на активностите и за насочување кон нови задачи.
Близнаци
Со успех ќе ги остварите вашите лични цели, но не треба да правите обиди за истовремена реализација во две сфери, бидејќи успехот не е загарантиран. Најверојатно наскоро ќе ви понудат дополнителни обврски.

Рак
Овој ден е навистина плоден за вас, но како што се истакнува, најзадоволни од можностите денес ќе се оние ракови кои ќе се фокусираат на прашања од лична природа.
Лав
Денес претставниците на лавот имаат големи можности за реализација на своите цели професионални, лични или оние од гледна точка на преговори, договори, документација и друго. Основниот услов за продуктивност ви е брзината на дејствување.
Девица
Денот е особено плоден за контакти во јавните институции и бизнис. Се открива шанса за добар профит, почетокот на кој можете да се покажете токму на овој ден.

Вага
Некои од зодијачкиот знак се доста уморни, но продолжуваат настојчиво да ги остваруваат своите цели на крајот на денот. Меѓутоа реализацијата на преземените обврски не е доволна компензација за чувство на задоволство и сатисфакција.
Скорпија
Сите од зодијачкиот знак поседуваат одлични можности за парични добивки, како и за остварување на лични или домашни цели. Не е помала шансата за успех на оние од зодијачкиот знак кои ќе водат преговори.
Стрелец
Деловните средби ќе ги прошират параметрите за дејствија. Не се впуштајте во извршување на неколку цели истовремено. Тоа ќе биде губење на време и пропуштена шанса.

Јарец
Денес доста од јарците изгледаат двосмислено и несигурно. Подготвени сте да се задоволите со ситни достигнувања и да ја пропуштите можноста за нешто повеќе, вклучувајќи и нов почеток во бизнис партнерството.
Водолија
Во личниот план најзначително за многу водолии е отстранување на појавените контроверзии со семејниот или интимниот партнер и обновување на хармонијата.
Риби
Конципирањето на многу задачи, кои некои ги растргаат низ времето, ќе направат на крајот доста од работите кои сте сакале да ги направите, да останат недопрени.Овен
Убав ден, во кој овенот не е чудно да го занемари одморот и да се фокусира на бизнис заедницата за средби со партнери

loading...
Loading...