Дневен хороскоп за 07.02.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 07.02.2014Овен
Уживате во туѓата психа, додека сопствените проблеми и потреби ги ставате во втор план. Со советите им помагате на пријателите во неволја. Додека ги работите рутинските работи, сонувате за патувања и заработка на пари. Дружете се со ведри личности, тоа ве релаксира.
Бик
Со нетрпение ќе чекате да помине овој напорен ден. Наглиот бран на малодушност на деловен план само е од минлив карактер. Депресивното расположение е последица на постојаното преиспитување на сопствените грешки. На љубовен план ќе настапи емотивна нестабилност.
Близнаци
Бидете внимателни од настинки, имунолошкиот систем ви е слаб. Незадоволството од партнерот во доведува до очај. Шетајте, одете во природа, не мора да медитирате, бидејќи не сте таков тип. Иако настојувате да се изолирате и да се повлечете во сопствениот свет, не вреди.

 
Рак
Денов е одличен за работа, учење, а лош за соработка. Не се откажувајте од трговијата, склучување договори, книжевна работа и други активности. Можни се проблеми со ушите и ревмата. Имате тешкотии со партнерот и се обидувате да најдете заеднички јазик.
Лав
Знаете што сакате и јасно се стремите кон целта, иако со вас многумина не се сложуваат. Нема заработка без ризик. Овој пат ризикот е минимален. Склони сте кон мрачни мисли. Избегнувајте да западнете во депресија, правете нешто. Недоразбирањата со партнерот ве плашат.
Девица
Некако нема да можете да ја донесете правилната одлука и да го решите проблемот. Се е половично, така што сте нерасположени. Се обидувате да најдете вистинско решение и за чудо во тоа успевате. Подложни сте на настинки. Незадоволството од емотивниот живот е од минлив карактер.

 
Вага
Денес ве очекуваат дополнителни активности, од кои во меѓувреме се одвикнавте. Сето внимание е усмерено кон тоа да ги исполните што поодговорно и поуспешно. Деловните обврски ви помагаат да ги санирате финансиските катастрофи кои ви се случија. Здравствените тегоби мора да ги санирате.
Скорпија
Веќе некој период се чувствувавте тромаво, но овие денес ќе живнете и ќе сакате да пробате некои примамливи нешта. Нема сила која може да ве направи суетни. Рутинските работи не ги задоволуваат вашите потрошувачки апетити, барате нов извор на приходи. Здравствената ситуација не е на завидно ниво.
Стрелец
Денес се ќе се одвива со леснотија баш како што си замисливте. Доколку размислите и подетално ги разгледате плановите, шансата да успеете е огромна. Имате конфликти со соработниците. Напнатоста се одразува на психата. Постојаниот партнер ви досади, фантазирате за нови возбудувања.

 
Јарец
Се наоѓате непосредно пред донесување важна одлука. Конфузијата ја поминавте. Склоноста кон бегство од стварноста во вид на разни опијати во моментот е засилена. Ако сакате да се релаксирате направете го тоа на попаметен начин. Во љубовта сте прилично наивни. Другата страна тоа го користи, а за тоа не сте свесни.
Водолија
Не можете да се пожалите на финансиската ситуација, заработувате повеќе отколку што се трудите. Откако ќе слушнете лоши примери од околината, за тоа станувате свесни. Претерувате во исхраната, уживате во сетилните задоволства повеќе отколку што организмот може да поднесе. Во однос на саканата личност премногу сте тврдоглави.
Риби
Само разумните одлуки носат поволни решенија. Дисциплинирано ги извршувате обврските. Не ви е тешко да работите, но тешко ја поднесувате деловната соработка. Здраствената состојба не е одлична, испитувањата се изведоа во погрешен правец. Емотивното расчистување и новите почетоци ве орасположуваат.Овен
Уживате во туѓата психа, додека сопствените проблеми и потреби ги ставате во втор план. Со советите им помагате на пр

loading...
Loading...