Дневен хороскоп за 14.02.2014

Loading...

Каков ден ве очекува…Овен
Денес семејството ќе ви биде многу важно. Ќе имате потреба да ги решите сите несогласувања, но тоа нема да биде ни малку лесно.  Можна е уште една расправија. Партнерот изгледа незаинтересирано.
Бик
Доколку сте во врска, партнерот денес нема да има разбирање за вашето однесување. Можна е расправија со партнерот, а тоа ќе придонесе да се  зближите со некој друг. Сепак, не донесувајте одлуки кога сте нервозни.
Близнаци
На работа ќе бидете вешти во комуникацијата. Очекувате пари. Ќе го добите но со задоцнување. Во куќата владее  негативна атмосфера. Здравје чувствително.

 
Рак
На состанокот кој што ви следи се што треба да направите е да бидете пристојни и да ги бирате зборовите. Само така може да ги убедите претпоставните дека сте подобри од конкуренцијата. И понатаму е присутна криза во врската.
Лав
Денот ќе го започнете работно, полни со елан, но поголемиот дел ќе го поминете стресно и во брзање. Сепак, ќе успеете да ги завршите поголемиот број од обврските. Ве очекува важен разговор.
Девица
Сега имате повеќе енергија, треба правилно да ја насочите. Во семејството владее финансиска криза но не во целост. Избегнувајте ги луѓето за кои не знаете доволно.

 
Вага
На работа е стабилно. Сите ве почитуваат. Парите главно ги трошите на другите. Атмосферата во семјството е многу подобра. Романични сте.
Шкорпија
Расположението во семејството е променливо  а тоа вам ви пречи. Не сте во состојба да се сконцентрирате на работата. Се зависи од вашите одлуки и комуникација.
Стрелец
Поради вашата работа почнавте многу да патувате. Таа промена ви годи, но проблемот е што вие работите дополнителни работи па времето за љубов ви се намалува.

 
Јарец
Премногу емотивно и пристапувате на кариерата па се нервирате. Добро е што ја сакате вашата работа, но сепак потрудете се да бидете професионални. Потребно е да покажете малку повеќе емоции и разбирање кон најблиските.
Водолија
Наредните денови бидете внимателни во сообраќајот. Можни се повреди и посекотини. Избегнувајте да седите зад воланот и особено не возете во текот на ноќта.
Риби
Денес ќе добиете добра вест поврзана со финансии. Поради тоа ќе бидете одлично расположени. Во односот со колегите не ги бирате зборовите, а тоа им пречи на колегите.Овен
Денес семејството ќе ви биде многу важно. Ќе имате потреба да ги решите сите несогласувања, но тоа нема да биде ни ма

loading...
Loading...