Дневен хороскоп за 14.03.2014

Loading...

Што ве очекува утреОвен
Вашата дипломатичност и флексибилност ќе се причина да ги победите непријателите денес. Ќе треба да направите итно деловно патување . Ќе имате разговори поврзани со потпишувањето на важен документ .
Бик
Не брзајте со радување, ако мислите дека ви оди во работата и никој не заглави од вас. Вашата шанса е денес да ги искористите предностите на среќа за повеќе значајни нешта.
Близнаци
Концентрирајте се над главното во вашата работа, ќе добиете забележителни резултати. Бидете претпазливи, нека не дознаат колегите за успесите, бидејќи во спротивно тоа ќе го комплицираат вашите односи.
Рак
Сега е моментот да ја креирате и планирате иднината. Успеси во бизнисот и работата. При комуникацијата вие бидете лидерот, а не пасивна страна.

 
Лав
Сега е време да си ја вршите работата, да  си организирате силата, да се насочите точно на своето место. Имате потребната енергија за почеток на некој проект. Не двоумете се!
Девица
Зајакнете ја својата позиција. Избалансирајте ги односите на работното место, но и во домот. Бидете дипломатски насочени и работите околу вас ќе се смират. Ќе почнат да се подредуваат, како сами од само себе.
Вага
Не е пожелно да планирате важни работи, особено состаноци. Впечатоци може да ви бидат лажни. Нешто што изгледа сосема сигурно, нема да биде така.
Скорпија
Гледајте да не раскажувате многу за вашиот личен живот, бидејќи постои веројатност некои детали од него да се искористат против вас. Успехот ќе зависи од вашата дискреција и вештината да наоѓате вистинските луѓе.

 
Стрелец
Многу добар ден, особено за оние кои се родените во првата декада. Би било добро да започнете реализација на работите кои ги планирате одамна.
Јарец
Овој ден ќе биде полн со успеси, под услов да си поставите цел, со која ќе се насочете кон својата работа и нови партнери. Планетите ќе ви помогнат во сите потфати.
Водолија
Влегувате во фаза, за која ќе е карактеристично поголема концентрација и зголемување на работоспособноста. Бидете внимателни, сепак, да не се злоупотребите себеси, превземајќи премногу обврски.
Риби
Денес ќе се мора да ризикувате. Поводот е ситен на прв поглед, но последиците може да предизвикаат верижна реакција на настани. Бидете внимателни и разгледајте го секој детал.Овен
Вашата дипломатичност и флексибилност ќе се причина да ги победите непријателите денес. Ќе треба да направите итно де

loading...
Loading...