Дневен хороскоп за 14.07.2016

Loading...

Дневен хороскоп за 14.07.2016Овен
Имате јасна цел кон која се стремите. Не сакате да се оптоварувате со непотребни работи. Доколку сте во врска некој од земјените знаци нема да погрешите доколку сметате дека треба да ја зацврстите врската. Пијте повеќе течности.
Бик
Не сакате да се чувствувате лошо поради вина на некој друг. Имате намера да се споите со некој и во тоа се повеќе успевате. Не оставате впечаток на тешка личност, туку луѓето се чувствуваат пријатно во комуникацијата со вас.
Близнаци
Не се обидувајте да донесете одлука самостојно , потрудете се да бидете колегијални. Премногу сте озбилни во односите на љубовен план. Носите одлуки во последен момент но тие може да бидат погубни за вас.

 
Рак
Одлично забележувате ситници и никој не може да ја оспори вашата работа која може да ве постави на самиот врв по резултати. Сакате опасни игри со заведување и уживате во тоа во некоја мера. Бидете внимателни кога е вашиот избор во прашање.
Лав
Работите со побрзо темпо од било кога. Морате да правите мали паузи за подобри резултати. Можеби ви се допаѓа некоја зафатена личност па се двоумите да и пријтете. Обидете се да бидете поотворени кон себе овој пат.
Девица
Вашите надредени многу бараат последниов период. Може да се заљубите во една Вага. Не се грижите што другите мислат за вас бидејќи сте во одлична форма и подобри од било кога. Проверете ја тироидната жлезда.

 
Вага
Имате силен став и нешто што се нарекува харизма. Бидете во фокусот на своите желби. Ќе бидете склони кон радикални промени кога е во прашање вашиот емотивен живот, бидејќи на некои работи не можете да сметате дека ќе траат цел живот.
Скорпија
Ќе имате многу поголема заработка ако влезете во партнерство. Спуштете го егото и прифатете работа која не е баш во ваш интерес моментално. На емотивен план не сте баш најсреќни денес, ќе размислувате за прекин на врската.
Стрелец
Сакате да заповедувате. Тоа ви стои но на пократок период, внимавајте и потрудете се да изиграте како што треба. Покажувате незаинтересираност за некоја личност во која сте заљубени. Престанете со гордоста и отворете се.

 
Јарец
Денес сте победнички расположени и не сакате да ја изгубите моменталната позиција. Еден рак ви одзема долго време со своето двоумење. Бидете барем вие директни и обидете се да се изборите за подобар емотивен статус.
Водолија
Имате силна волја да успеете во намерата која ве води до остварување на некој план, Морате да бидете истрајни на патот по кој сте тргнале да ја решите финансиската состојба. Имате ѕвезда водилка која ви дава јасни насоки на емотивен план. Продолжете да ја следите.
Риби
Имате добар пристап кон работниот план од кој нема да се откажете макар и да почувствувате отежнување кое може да ве дотолчи во наредниот период. Премногу сте заљубени што не можете да ја видите реалната ситуација. Обидете се правилно да се поставите. Овен
Имате јасна цел кон која се стремите. Не сакате да се оптоварувате со непотребни работи. Доколку сте во врска некој о

loading...
Loading...