Дневен хороскоп за 15.02.2014 година

Loading...

Дневен хороскоп за 15.02.2014 годинаОвен
На многумина од овните им претстои преземање на важна одлука која за едни од вас ќе влијае на лично прашање од љубовната природа , а кај други се поврзува со партнерството во бизнисот.
Бик
Живот ќе ви се подобри. Многу од претставниците на знакот ќе преземат дополнителни обврски или ќе започнат нова работа . Ова ќе им донесе пари и безбедност .
Близнаци
Многумина се во можност да ги остварат своите цели во различни насоки , но тоа едвај важи за сите од зодијачкиот знак , бидејќи дел од вас упорно покажуваат кон слободно размислување што често изгледа како занемарување на принципите или луѓето .
Рак
Стремете се кон рамнотежа и хармонија . На работното место ги имате сите шанси за унапредување. Интуицијата е меѓу најсилните ваши црти и конечно можете да и верувате целосно.

Лав
Ве очекува многу продуктивен ден , дозволувајќи прекрасни можности за сите од зодијачкиот знак да ги остварат своите деловни обврски, оние поврзани со општествените средини или пак оние од личен аспект.
Девица
Денес можете да ги изгубите клучевите од станот , па внимавајте и отварајте ги очите. Пазете се од непријателите. Не трошете многу пари за домашните потреби и не се луксузирајте.
Вага
За едни од вас започнува период на љубовна стабилизација . Други од зодијачкиот знак ќе ја обноват хармонијата дома , а третиот дел ќе се истакнуваат во текот на овој ден со деловните контакти , преку кои ќе се постигнат нови можности за професионална изразеност .
Шкорпија
Денес ќе добиете убава вест од близок човек во вашето опкружување, со кого имате и деловни односи . Веројатно ќе се судрите со разговор за едно важно прашање.

Стрелец
Овој ден е многу поволен за контакти во јавните средини. Ќе дознаете убави вести кои вистински ќе ве израдуваат.
Јарец
Ќе треба да мислите позитивно , дури и да имате потешкотии на работно место или при недостиг на пари. Дејствувајте линеарно , дури и да сакате да експериментирате стремете се кон  повисоки резултати.
Водолија
Слушајте ја  интуицијата и судбината ќе ви биде благонаклонета . Вашата елоквентност ќе биде заменета со гламурот,и  ќе им се допаднете многу на останатите. Пожелно е да не разговарате со луѓе кои се со поразлични ставови од вашите.
Риби
Разговарајте подипломатски со помалите членови од вашето семејство. Посветете се на блиските и роднините.Овен
На многумина од овните им претстои преземање на важна одлука која за едни од вас ќе влијае на лично прашање од љубовната природа , а к

loading...
Loading...