Дневен хороскоп за 15.04.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 15.04.2014Oвен
Емотивни сте и потребата да споделите нешто со некого ќе ви бидепосилна.Многумина ќе и се приближат на саканата личност повеќе од обично.Заради вашите добри намери за подобрување на работата,ќе бидете приморани да прифатите одредени барања од оние со кои не се согласувате баш најдобро.Верни сте сами на себе,а тоа е добро.
Бик
Можеби во моментов ви е тешко,но ако погледнете што сте поминалезаедно со саканата личност ќе согледате дека вреди да се издржат овие минливи несогласувања.Ќе решавате загатки подобро од останатите и ќе бидете во голема предност.Не заборавајте,секое лошо за добро е.
Близнаци
Како што денот ќе одминува,така вие ќе бидете полуди во љубовнитеподвизи.Во работата ќе покажувате луцидност на која ќе ви завидуваат и ќе бараат од вас да ги упатите.Помошта стига од институциите.

 
Рак
Оние кои се во врска ќе се обидат во односите со својата сакана личност да внесат нешто ново.Оние кои се сами ќе посветат време на своето хоби.Во работата иако сите ќе сааат да ве турнат во прв план,вие ќе чувствувате дека сакате да се повлечете.Немојте да избрзувате.
Лав
Сензуалноста ќе се измеша со фантазијата и интуицијата,па во љубовните искази ќе бидете интересни и привлечни.На работното место денес ќе биде интересен ден.Нешто сосема неочекувано ќе излезе на виделина.Ќе имате интересни соништа.
Девица
Многумина ќе се потрудат да го освежат љубовниот живот со партнерот со некое ново хоби или убава вечера.Оние кои имаат работа со истражувачки карактер,денес „ќе им светне сијаличката“ и ќе откријат нешто важно.Бидете љубезни.

 
Вага
Вашето сонување се приближува кон крајот и вие полека се спуштате на земја.Љубовниот живот полека ви се подобрува.Оние чија дејност е поврзана со спорт,млади или забава денес ќе бидат доста зафатени.Одвојте ги емоциите од работата.
Скорпија
Се што ве измачува денес ќе успеете да го победите со помош на добра волја и хумор,дури и на своја сметка.Полесно ќе ја извршувате својата работа и ќе соработувате со другите.Добрите резултати нема да изостанат.Некои ќе заиграат.
Стрелец
Отвореноста кон другите и вашата привлечност ќе бидат ваша сигурна комбинација во љубовниот живот.За да ја развиете работата,јасно ви станува дека ви се потребни млади сили и денес ќе направите конкретни потези во таа насока.Помогнете им на оние кои сте им потребни.

 
Јарец
Забавата е извесна,но личните односи ќе бидат или на површно ниво или на дистанца.Издржете.Вашите достигнувања ќе бидат мерени,па затоа погрижете се да ве приметат.Ако нешто не е јасно,објаснете.Бидете редовни во рекреација.
Водолија
Ќе дојде до мало надмудрување помеѓу вас и вашиот партнер,Ништо страшно,но доволно е за да ви го загорчи денот.Вас не ви недостасува дисциплина,баш напротив.Затоа денешните барања ќе ги прифатите како предизвик.Издржете!
Риби
Мали семејни недоразбирања ќе ви одземат време и енергија,така да за дружење ќе ви остане малку простор.На некои,шефот ќе им оди на живци,но ќе мора да го прифатат тоа како што е.Најдобро е да се фокусирате на работата.Изберете спорт по ваша желба.Oвен
Емотивни сте и потребата да споделите нешто со некого ќе ви бидепосилна.Многумина ќе и се приближат на сакан

loading...
Loading...