Дневен хороскоп за 16.02.2014 година

Loading...

Дневен хороскоп за 16.02.2014 годинаОвен
Искористете го денешниот ден за деловните и креативни средби . Денес ќе бидете магнетски привлечни, и ќе успеете да ги остварите своите цели.
Бик
Пазете се од непријатели и не потпаѓајте под туѓо влијание. Постои ризик од измама и провокации .
Близнаци
Денес ќе бидете доста лути во повеќето случаеви кои се поврзуваат со деловните проблеми. Но, вие ќе се извлечете најдобро што можете. Дадете се од себе.
Рак
Денес ќе ве израдува една пријатна вест и  ќе ве наполни со енергија и оптимизам. Семејството ве поддржува и очекува од вас повеќе активност

 

Лав
Секојдневните вести и настани ви носат само страв или стрес во домот.Пробајте денес да се релаксирате и посветете си малку време на самите себе.
Девица
Денес многумина од зодијачкиот знак не се организирани во најдобар можен начин за деловната активност. Причините за ова се лични .Постои можност за разделба доколку сте во врска. 
Вага
Не сакате да имате конкуренција, а денес ќе се појави некој кој ќе ви попречи на патот. На најдобар можен начин ќе го тргнете од вас. Внимавајте на здравјето. Денеска подобро е да останете во домот.
Шкорпија
Ве чекаат непредвидени пречки при извршувањето на важен службен ангажман , но со повеќе трпение и тактичност ќе успеете да ги надмине . Дејствувајте многу претпазливо на сите ваши финансиски дела.

Стрелец
Можен е повик за интервју кое долго време го очекувате. Ќе бидете пресреќни и полни со оптимизам. 
Јарец
Повеќето од вас денес брзаат и прават недозволени грешки. Така само ќе стигнете до загуба. На работното место дејствувајте внимателно и не се конфронтирајте.
Водолија
Денот е важен за вас. Ако сè е како што треба , денес ќе стави почеток на промени во деловниот живот. Ќе имате планови и за приватниот живот , кои сепак ќе треба да се разгледаат повеќе.
Риби
Убав ден за вас. Ќе го поминете со семејството и со најблискиот круг на пријатели.Работата и деловните обврски оставете ги  за во понеделник. Внимавајте на здравјето.Овен
Искористете го денешниот ден за деловните и креативни средби . Денес ќе бидете магнетски привлечни, и ќе успеете да ги остварите своит

loading...
Loading...