Дневен хороскоп за 17.01.2014

Loading...

Дневен хороскоп за 17.01.2014Овен
Игнорирајте ги луѓето кои во моментот ви прават само проблеми, а кои не сакате да ги избришете од својот живот. Смислете убедливо извинување и фрлете се тоа што ви е навистина важно, ќе имате доволно време и да го надоместите пропуштеното.
 Бик
Ова е добар ден за почеток на нови активности, многу од тоа што ќего започнете ќе ви појде од рака. Покажете одлучност и желба заиницијатива, и другите околу вас ќе сфатат дека тоа воопшто не елоша идеја. Сепак, потребно е да внимавате кога се работи за финансии.
Близнаци
Денеска малку одмор би ви дошло како мелем за душата и за телото.Не се работи толку за физички замор, туку психички сте целосно исцрпени, и доколку не ги наполните батериите би можеле да направите некои фатални грешки. Затоа, мозокот на пасење и поминете го денот рутински.

 
Рак
Сепак ќе мора некои работи да ги поставите од почеток, а најчудно од се е што член од семејството ќе ви укаже на најголемата грешка која сте ја направиле во планирањето. Бидејќи ретко доаѓа таква информација од таа личност, бидете отворени за совети.
Лав
Денеска дајте напор колку што можете повеќе, зголемете ја брзината и нема да згрешите. Одличен момент за извршување на важните работи е токму сега, а на вас останува да го искористите на најдобар начин.
Девица
Одговорите на вашите прашања не доаѓаат секогаш во најјасен облик, па затоа морате малку да ја проширите својата перцепција за да не го испуштите важното кое би можело да биде спакувано во облик на банална информација. Денеска отворете ги и очите и ушите, многу убави работи се случуваат околу вас.

 
Вага
Отворете ги ушите во текот на целиот ден, и немојте да бидете толку брзи во бришење на мејловите кои ви личат на спамови, бидејќи помеѓу нив се крие повик или важна коресподенција која би можела да ви донесе напредување. Затоа, внимателно со информациите, би можеле да дојдете до проблеми ако не внимавате доволно.
Шкорпија
Малку ќе здивнете од финансиските проблеми во кои сте западнале,па искористете го овој период да ја средите оваа состојба. Сепак, следете ги своите инстинкти бидејќи овој пат се во право, но намалете го износот кој сакате да го вложите за да имате повеќе избор.
Стрелец
Ќе се најдете во празнина помеѓу желбата да ги задоволите деловните барања и вашите вредности кои ги застапувате во животот. Убаво размислете што од тоа ќе отфрлите во корист на другото, бидејќи тој потег ќе ви го одреди животот за подолг период.

 
Јарец
Ќе се најдете во празнина помеѓу желбата да ги задоволите деловните барања и вашите вредности кои ги застапувате во животот. Убаво размислете што од тоа ќе отфрлите во корист на другото, бидејќи тој потег ќе ви го одреди животот за подолг период.
Водолија
Не карактеристично за вас, но ќе добиете поттик да направите нештоспонтано и прекрасно за да ја импресионирате саканата личност. Овој потег ќе ви донесе добра забава, а на саканата личност многу повеќе од колку да и го купевте најскапиот поклон.
Риби
Покажете ги своите лидерски способности, бидејќи ситуацијата околувас станува се похаотична, па крајно време е некој да ги земе конците во свои раце. Зошто не би биле токму вие и на тој начин да си го наплатите трудот кој досега не ви е награден.Овен
Игнорирајте ги луѓето кои во моментот ви прават само проблеми, а кои не сакате да ги избришете од својот живот. Смисл

loading...
Loading...