Дневен хороскоп за 18.04.2014 година

Loading...

Дневен хороскоп за 18.04.2014 годинаОвен
Среќата ви тропа на врата. Одговорете на нејзиниот повик и бидете сигурни дека нема да зажалите! На работа немате конкуренција. Имате можност да покажете се што знаете. Од храната исфрлете ги маснотиите и слатките. Со студена глава анализирајте ја ситуацијата.
Бик
Привлекувате личност за која не сте сигурни дали одговара на вашиот идеален тип. До израз ќе дојде вашата грижливост, практичност и подготвеност за напорна работа. Ќе ви помогне медитацијата и вежбите за истегнување. Не ги потценувајте непријателите.
Близнаци
Денот ќе изобилува со пријатни доживувања и сознанија. Многумина ќе примат љубовна порака која ќе ја засили вашата самодоверба и верба во подобра љубовна иднина. Зад поканата за патување се крие нешто интересно.
Рак
Не ги губете нервите за детали, односно заради нечие туѓо однесување. Постојат околности и личности, на кои за сега не можете да влијаете. Подобро здивнете од работата и договорете се за вечерно излегување. Ќе ве развесели пријатно и насмеано друштво.

Лав
Ваша блиска личност ќе биде многу нервозна. Многу време ќе потрошите разговарајќи со неа за проблемите што ја мачат. Ќе ве развесели една случајна средба по пат. Финансиската ситуација на кратко ќе го одложи исполнувањето на плановите.
Девица
Здравствените проблеми се само последица на стрес и нездрави навики. Затоа, потрудете се да бидете порелаксирани. Емотивните заблуди се последица на погрешните постапки и неможноста да се приспособите на материјалната ситуација.
Вага
Имате поддршка од вашите пријатели за некој важен потфат. Соработниците, исто така, се трудат да ви излезат во пресрет. Прифатете ја нивната помош бидејќи сите акции водат кон успех. Решете се за важни работи околу вашата идна егзистенција. Промената на работно место, селењето или бракот – се дел од вашите желби.
Скорпија
Ако само малку се потрудите, ќе најдете нови извори на забава и разонода. Една личност „опасно“ ви се приближува. Ќе ви пречи нејзиното одлично познавање и читање на вашите слаби страни. Потребни ви се повеќе предизвици и возбудувања.

Стрелец
Вистински момент е да се позанимавате со својата линија. Би можеле да пратите порака на една личност, која што смета дека неправедно ја запоставувате. Завршете важни телефонски разговори. Финансиите ви се на прво место, а ги занемарувате другите работи.
Јарец
Од денеска почнете да држите диета. Метаболизмот е слаб, а апетитот силен, со што може да се загрози вашата вита става. Краен момент е да направите распоред за тоа повеќе да вежбате, а помалку да јадете. За почеток, избегнувајте мрсна храна и слатки.
Водолија
Не сакате да мирувате, па се насочувате кон љубовта која ви цвета во последно време. Оној што ве интригира тоа го прави суптилно и дозирано, многу се нервирате. Ако сакате навреме да ги завршите работните обврски, бидете трпеливи.
Риби
Немате јасна претстава за тоа што сакате, можни се застранувања и киксеви. Романтично сте расположени, смислата за уметност е силна едноставно вљубени сте. Ќе бидете задоволни со постигнатото, затоа одете само напред. Меѓу вас и партнерот постои силна поврзаност на која и претходат многу убави моменти.Овен
Среќата ви тропа на врата. Одговорете на нејзиниот повик и бидете сигурни дека нема да зажалите! На работа немате конкуренција. Имате

loading...
Loading...